21 lutego 2023 beata

TY JAKO SKUTECZNY MANAGER

 

Jak wypracować sobie markę skutecznego lidera w środowisku pracy?

Jeśli jesteś spójny w tym, co robisz, co mówisz, w jakie wartości wierzysz i jakimi zasadami się kierujesz, to absolutnie jest to kluczowa podstawa do budowania postawy lidera.

TRZEBA SOBIE RADZIĆ

Jednak jako lider niejednokrotnie musisz radzić sobie w sytuacjach nie zawsze dla Ciebie komfortowych. Czasem wypełnianie obowiązków managera konieczne jest niezależnie od Twoich chęci, czy sytuacji, w której się znajdujesz. Nawet, jeśli dotyczy ona Twoich spraw prywatnych, czy bardzo osobistych. Po prostu ludzie – Twoi pracownicy, szef, współpracownicy – liczą na Twoje działanie, motywację, wsparcie i wypełnianie Twojej roli zawodowej.

 

RELACJE

Niejednokrotnie też rozwijanie kariery managerskiej wymaga od Ciebie umiejętności budowania właściwych relacji z innymi managerami, niezależnie od tego, czy ich lubisz, czy nie. W takiej sytuacji Twoje faktyczne emocje i uczucia nie mają większego znaczenia. Za to bardzo przydatna jest umiejętność postępowania zgodnie z tym, co jest w danym momencie potrzebne. Do dobrego funkcjonowania w firmie potrzebne jest budowanie dobrych relacji.

Jako manager znajdujesz się w określonym środowisku innych managerów w firmie. Konieczne jest, abyś potrafiła/potrafił funkcjonować efektywnie niezależnie od Twoich własnych potrzeb. Ucząc się takiej postawy, rozwijasz się, a to pozwala Ci na odnoszenie kolejnych sukcesów.

 

BUDUJ SWOJĄ MARKĘ

Poza budowaniem dobrych relacji z innymi ludźmi w firmie, w tym w szczególności z innymi managerami, jest coś jeszcze, co warto, abyś wzięła/wziął pod uwagę, gdy chcesz rozwinąć swoją karierę managera.

Chodzi o umiejętność budowania własnej marki.

Aby zostać dostrzeżonym, trzeba się wyróżniać. Pozytywna pewność siebie i autopromocja skutecznie Ci w tym pomogą.

 

WIARA

Jeśli będziesz wierzyć w swoje umiejętności, otoczenie będzie odbierać Cię jako osobę kompetentną.

Ludzie zazwyczaj mają skłonność do interpretowania informacji w sposób potwierdzający ich spostrzeżenia. Podkreślając swoje zalety, wierząc w siebie sprawisz, że Twoje otoczenie będzie to podzielać.

Pewność siebie, energia i charyzma, to cechy sprzyjające budowaniu marki skutecznego lidera. Pomagają w bardziej śmiały sposób przekonać innych do swojego punktu widzenia i realizować cele.

 

PRAWDA

Jest jeden warunek, aby takie działania dały efekt: poza wiarą w swoje umiejętności, musisz je faktycznie posiadać.

I na koniec coś, co jest absolutnie podstawową kwestią, aby zyskać opinię skutecznego managera – Ty i Twój zespół musicie osiągać bardzo dobre wyniki.

, , , , , , ,