28 lutego 2023 beata

7 KROKÓW OD INSPIRACJI DO DZIAŁANIA

 

Znasz ten stan, gdy czymś zainspirowana/zainspirowany wychodzisz z jakiejś konferencji, spotkania, szkolenia? Masz w sobie mnóstwo energii do działania i chcesz to, co Cię zainspirowało wprowadzić w życie?

A potem wracasz do swojej zawodowej codzienności. I szybko wsysa Cię codzienna bieżączka, mnóstwo spraw, to samo co przedtem otoczenie. I… najpierw odkładasz na później wprowadzenie zmian, do których dopiero co byłaś/byłeś tak pozytywnie nakręcona/nakręcony. A potem… zapominasz o nich.

INSPIRACJA

Sama inspiracja nie wystarczy.

Codzienne realia życia w firmie pokazują, że sama inspiracja do zmiany to za mało. Poznaj 7 zasad, które pomogą Ci przekuć pomysł w realny efekt.

 

7 KROKÓW

W takim razie, w jaki sposób możesz osiągnąć to, żeby Twoja inspiracja zmieniła się w faktyczne osiągnięcie zmian, w realny efekt?

Gdy zaczerpniesz gdzieś inspirację do zmiany, do wprowadzenia w życie czegoś nowego, innego, pamiętaj o siedmiu skutecznych zasadach, które pomogą faktycznie wprowadzić ją w życie:

  1. Określ cel, jaki faktycznie chcesz osiągnąć
  2. Podziel go na małe, ale konkretne cele, których realizacja po kolei doprowadzi Cię do Twojego celu głównego
  3. Ustal sposoby sprawdzenia realizacji kolejnych celów (tzw. mierniki)
  4. Podejmuj konkretne działania zmierzające do realizacji celów
  5. Sprawdzaj codziennie, na ile je zrealizowałaś/zrealizowałeś
  6. Nagradzaj się za konkretne postępy
  7. Zapewnij sobie wsparcie w tym procesie – kogoś, kto pomoże Ci rozliczać się z Twoich działań, zachęci do postępów i doceni Twoje wysiłki
, , , , , ,